Upprop: Rädda Ältasjön - Stoppa gasfabriken

Stockholms stad har startat ett bygge av en biogasfabrik i Flatens naturreservat intill Ältasjön utan att informera de boende i Älta. Föreningen Rädda Ältasjön är positiv till biogas som fordonsbränsle men anser att fabriker skall ligga i ett industriområde och inte i ett naturreservat. Tyvärr har det skriande behovet av biogas lett till att Stockholms Stad agerat fort och fel.

Ältaborna kan komma att få utstå gasläckage med giftig svavelvätelukt (d v s skitlukt), eftersom Kolarängen ligger rakt i den förhärskande vindriktningen (sydväst).

Vyn över Ältasjöns västra strand, idag helt kantad av skog kommer att förfulas med en fullt synlig fabrik med ett flertal 25 meter höga byggnader, ungefär lika höga som åttavåningshusen i Stensö.

Förorenat dagvatten från fabriken kommer att släppas ut rakt ned i Ältasjön, vilket kan försämra vattenkvalitén och ge påverkan på bad och fiske i Ältasjön, och sjöarna nedströms i Nackas naturreservat.

Stockholms Stadsbyggnadskontor har underlåtet att informera Ältaborna. I den miljökonsekvensbeskrivning som gjorts har endast påverkan på Stockholms stad berörts, inte Älta (kanske p g a att det ligger i Nacka kommun?).

Genom att skriva på denna lista så hjälper du till att påverka Nackas kommunalpolitiker samt Stockholms Stadsbyggnadsnämnd att byta placering av fabriken.

18 februari 2010 är planändringen av marken för fabriken planerat att antas – se till att så många som möjligt skriver på innan dess, annars kan det vara för sent!

Mer information finns på föreningen Rädda Ältasjöns hemsida: http://www.altasjon.nu

Vill du fortsätta att påverka? Sprid detta till bekanta, grannar, föreningar. Bli medlem i Rädda Ältasjön!

 

 

Initiativtagare: Bernt Mattsson

 

 

Undertecknas

Fyll i formuläret nedan och klicka på "Skriv på uppropet!" för att underteckna ovanstående upprop. Namn och ort är obligatoriska uppgifter.

Du får gärna uppge din e-postadress och eventuell hemsida. Din e-postadress visas inte för andra besökare, men du kan komma att få nyhetsbrev av uppropets initiativtagare. Om du har en gravatar så syns den vid din underskrift.

 

Namn (och titel):Ort:
E-postadress:Hemsida:

 

1.Thomas Di Leva
Älta
2.Finn Zetterholm
Älta
3.Bo Hellgren
Stockholm
4.Peter Thidholm
Kärrtorp
5.Bernt Mattsson
Älta
6.Markus Pantzar
Älta
7.Lajs Kittie Lovisa Ingelmo Österman
ÄLTA
8.Gun Göthlund
Älta
9.Leif Marthon
Älta
10.Bertil Björk
Älta
11.Ulla Söderman Björck
Älta
12.Krzysztof Zakrzewski
Älta
13.Maria Hauptman
Älta
14.Alva Hall
Älta
15.Thomas Krajewski
Bandhagen
16.Katty Hauptman
Stockholm
17.Siri Wahlgren
Stockholm
18.Jacob Wahlgren
Stockholm
19.Lotta Lindström, Miljö- och Hållbarhetssamordnare
Haninge
20.Mikael Westerlund
Sollentuna
21.Pierre Fredriksson
Skarpnäck
22.Roger Fredriksson
Skarpnäck
23.linnea ullskog
älta
24.Daniel Feldt
Skarpnäck
25.Elizabeth Krajewski
Bandhagen
26.Marek Hauptman
Stockholm
27.Mats Edin, psykolog
Malmö
28.Lina Olsson
Älta
29.Torsten Johansson
Älta
30.Sofia Ceverin
Älta
31.Fredrik
Älta
32.Alexander
älta
33.andreas
älta
34.Torbjörn Olsson
Älta
35.Lotta Appelgren
Älta
36.Kerstin Barve
Älta
37.Kerstin Mork
Hammarby sjöstad
38.Yvonne Berger
Södertälje
39.Amanda Billinger
Skarpnäck
40.Per Svedenius
Älta
41.Katrine Svedenius
Älta
42.Anders Ferdinanddson
Älta
43.Emil Sundvall
Nacka
44.Gerd Marthon
Älta
45.Jan Pönniö
Älta
46.Kristian Orellana
Älta
47.Nathalie
Älta
48.Karin Åberg
Älta
49.Marie ulfves
Älta
50.Marcus Smedman
Älta
51.Ann Kerje
Älta
52.Ulrika Kerje
Stockholm
53.Robert Kerje
Stockholm
54.Lotten Lönnerstam
Älta
55.Petter Ljungberg
Älta
56.Elin Thambert
Älta
57.Johanna Syk
Bromma
58.Anneli Johansson
Älta
59.Kent Jonsson
Älta
60.Eva Sandell Jonsson
Älta
61.Eilert Svensson
Älta
62.Malte Jenkler
Älta
63.Benny Fransson
Älta
64.Sirpa Fransson
Älta
65.Tomas Rothlin
SKARPNÄCK
66.Björn Fiskaare
Älta
67.Barbro Fiskaare
Älta
68.John Harelius
Skarpnäck
69.Bo Karlsson
Älta
70.Inger Karlsson
Älta
71.Bengt Hall
Älta
72.Håkan EKlund
Älta
73.Madeleine Söderman
Älta
74.Molly
Älta
75.Marie BJörk
skarpnäck
76.Jessica Palacios
Skarpnäck
77.Lars Lindman
Älta
78.Ingalill Lindman
Älta
79.Åke Mellin
Skarpnäck
80.Ove Lindström
ÄLTA
81.Margareta Lindström
Älta
82.Emelie Segell
Älta
83.Kent Sjöman
Älta
84.Per Lönnestål
SKARPNÄCK
85.Bruno Appelgren
Älta
86.Anders Larsson
Älta
87.Maljn Larsson
Stockholm
88.Anna Söderberg (Account Manager)
Älta
89.Margareta Carlström
Älta
90.Britt-Marie Rosander
Älta
91.Siss Evy Dahlberg Sundström
Älta
92.Ulla Nordén
Älta
93.Emma Ekstedt
Älta
94.Juan Fernandez
Älta
95.Malin Larsson
Stockholm
96.Anders Almqvist
Skarpnäck
97.Mona Paxby-Modig
Älta
98.Bernt Gustavsson
Skarpnäck
99.Elsie och Olle Vesterlund
Älta
100.Sten Fogelström
Älta
101.Eivor Sundström
Älta
102.Christer Sundström
Älta
103.Thomas Öhman
Sköndal
104.Sofia (fiisen) Lundberg
älta
105.Laura Vera B.
Nacka
106.Kerstin Ruthberg
Skarpnäck
107.Josephine Norman
Älta
108.Jens Tolonen
Älta
109.Aphrodite Oldenburg
Farsta
110.Elin Winegård
Älta
111.Jenny Larsson
Stockhokm
112.Annika Lindgren, lärarstudent
Farsta
113.Annelie Sundström
Tumba
114.Athena
Älta
115.Michael Persson D.O.
Gustavsberg
116.Synnöwe Krensler
Älta
117.Peter Simonsson
Älta
118.Moa Thun
Älta
119.Lars Lewander
Älta
120.Philip Lindgren
Älta
121.Hedvig Aminoff
Skarpnäck
122.Peter Kollarik
Sköndal
123.Zola Aminoff
Sköndal
124.rolf wistrand
skarpnäck
125.carina lindström
skarpnäck
126.Eva Lindén
Skarpnäck
127.Magnus Ehn
Älta
128.Cissi Nirstedt
Älta
129.Agneta Gustafsson
Ä
130.Ann Johansson
Älta
131.Pameley Ceverin
Älta
132.Josefin Ceverin
Älta
133.Ioni Appelberg
Älta
134.Erick
Johanneshov
135.Mimmi
Älta
136.Rebecka
stockholn
137.Jesper Svensson
Huddinge
138.daniel sporre
älta gård
139.Elin Eklund
Älta
140.Rasmus Gustafsson
Älta
141.Vincent Sjögren
Saltsjö-Boo
142.malin fransson
västerhaninge
143.marcus fredriksson
stenhamra
144.Carita Abrahamsson-Sjöholm
Älta
145.Agneta Rönne
Älta
146.Peter Sjöholm
Älta
147.Jim Sjöholm
Haninge
148.Jenny Sjöholm
Nacka
149.Annkie Pettersson
Älta
150.Joel Sjöholm
Älta
151.Jan Sjöholm
Älta
152.Joakim Carlströmer
Älta
153.Mikaela Törnvall
Reftele
154.Tinka Danieli-Mattsson
Älta
155.Xavier Guérillon
Älta
156.Elyse Näslund
Älta
157.Ylva Eriksson
Älta
158.Gunnar Lundberg
Älta
159.Jenny Kennermark
Älta
160.Maria Åhlander
Älta
161.Tomas Svärd
Älta
162.Anders Thunved
Huddinge
163.Ylva Thunved
Huddinge
164.Dick Åström
Älta
165.Patrik Hansen
Tyresö
166.Johan Styrud
Älta
167.Anita Åström
Älta
168.Mia Moisander
Älta
169.Gunnar Anderlund
Älta
170.Malin Juell-Skielse
Älta
171.Lissi Gustafsson TVproducent
Älta
172.Kicki Odin
Älta
173.Jan Eriksson
Älta
174.Mats Olsson
Älta
175.Kerstin Öhman
Älta
176.Cia Branér
Älta
177.Otto Kinnunen
Älta
178.Erika Jagebro
Älta
179.Jerker Stenberg
Älta
180.Carina Dahlström
Älta
181.Mika Löfström
Älta
182.Bengt Kileus
Älta
183.Anne Skog
ÄLTA
184.Birgitta Henriksson
Älta
185.Tavga
Älta
186.Mats Törner
Haninge
187.Lars Looström
Älta
188.Peter Johansson
ÄLTA
189.Marianne Bäckman
älta
190.Gryte Kempe
Älta
191.Peter Andlid
Älta
192.Konsult Renée Hydén
Älta
193.Stefan Ösund
ÄLTA
194.Jonas Norell
Älta
195.Helene Utterberg
Älta
196.Jan Holmlund
Älta
197.Gunilla Wehlin
3Älta
198.Katarina Ridderberg
Älta
199.Per Palmén
Älta
200.annakarin nilsbo
älta
201.Johan Utterberg
Älta
202.Inger Andersson
Stockholm
203.Magnus Nilsbo
Älta
204.Lars Åström
Älta
205.Malin Eldh
Älta
206.Lennart Sohlman
Älta
207.Henric Örback
Älta
208.Jill Holmlund
Älta
209.Katrin Töremar
Älta
210.Katarina Karlebo-Bergren, läkare
Älta
211.Maria Lifsten
Älta
212.Carl Bergren
Älta
213.Marie Poirier Martinsson
Älta
214.anders boeryd
Älta
215.Marcus Cedervall
Älta
216.Sandra Hellström
Älta
217.Marie Nordlund
Älta
218.Bosse Dahl
Älta
219.Jan Hellström
Stockholm
220.Jenny Isander
Älta
221.Sara Peterson
Älta
222.Claes Göran Österbeg
Älta
223.Anna cedervall
Älta
224.Gudrun Svärd
Älta
225.Erika Svernström, journalist
Älta, Stockholm
226.Birgitta Bredberg
Älta
227.Ola Henriksson
Älta
228.Cecilia Alpstig
Älta
229.Jennifer Lindholm
Älta
230.Bo Sundberg
Älta
231.Simon Hammarlund
Älta
232.Jessica Matz Hammarlund
Älta
233.mia knutsson
älta
234.Helen Jarl
Älta
235.Lars Örback
Älta
236.Anna Bergström
Älta
237.Annelie Rosén
Älta
238.Lena Jansjöö
Älta
239.Peter Jansjöö
Älta
240.Sara Jansjöö
Älta
241.Sandra Jansjöö
Älta
242.Marie jansjöö
Älta
243.Björn Unnefeldt
Älta
244.Arne Winberg
Älta
245.Melanie Mork Arbell
Älta
246.Fredrik Arbell
Älta
247.Ulrika Arbell
Älta
248.Annica Lundgren
Älta
249.Philip Arbell
Älta
250.Ann Berntsdotter Danieli
Stockholm
251.Marguerite Jacobsson
Stockholm
252.Laila Sundberg
Älta
253.Mathilda Höök
Bandhagen
254.Ann-Sofie Sjöndin
Emmaboda
255.Marcus Thuresson
Emmaboda
256.Liam Sjöndin
Emmaboda
257.Chaya Mandoki
Nacka
258.conny broberg
älta
259.Marie Forsberg
Stockholm
260.Nina Borgström, Projektledare
Älta
261.Monica Telkert
Älta
262.Andrew Wilson
Skarpnäck
263.Helen Billinger
Älta
264.Adam Billinger
Stockholm
265.Emilia Billinger
Älta
266.Matilda Billinger
Älta
267.Liv Carlsson
Älta
268.Claes Samuelsson
Älta
269.Per Olsson
Nacka
270.Ida Krasse studerande
Stockholm
271.Jonas Sjödin
Älta
272.Nina Berntsdotter Danieli
Stockholm
273.Helena Nyberg
Älta
274.Mali Minookherad
Älta
275.Susanna Ireby
Älta
276.Fredrica Eurén
Älta
277.Gunnel Sjöstedt Karlsson
Älta
278.Göran Skugge
Älta
279.Jonna Söderqvist
Nacka
280.Sir. Peter Strömdahl
Älta
281.Fredric Gustafsson
Stockholm
282.Carina Legerius
Älta
283.Evelina Kroon
Stockholm
284.Jonas Wallberg
Älta
285.Annie Hammarqvist
Nacka
286.Anusha Nayar
Brisbane
287.Anna Malmros
Sollefteå
288.Helena Skoglund
Nacka
289.Anna Wallberg
Älta
290.David Ekberg
Stockholm
291.Sara Wallberg
Älta
292.Kristina Pettersson
Älta
293.Niklaz Hallberg
Älta
294.ida hermin
älta
295.Daniel Norström
Älta
296.Caroline Nilsson
Stockholm
297.Linn Folkesson
Tyresö
298.Caroline Bondesson
Älta
299.Maria Albinsson Kontorschef
Älta
300.Pontus gasslander
Älta
301.Maria Albinsson
Älta
302.Linnea Sandqvist
Älta
303.Johan Segerman
Älta
304.Mattias Lind
Älta
305.Karin Stenvall
Jönköping
306.AnnaCarin Månsson
Älta
307.Robin Hesselstad
Gustavsberg
308.Håkan Jansson
Älta
309.yvonne noren
älta
310.Pontus Wikner
Älta
311.Sara Franzén
Älta
312.Madeleine Shemweta
Älta
313.Jonas Lindström
Älta
314.Lotta Sjöman
Älta
315.Rosanna Ehrnsten Emas
Hässelby
316.Ida Nylander
gustavsberg
317.Percy Scherelsson
Bandhagen
318.Linda Marthon
Stockholm
319.Rebecca Duvemyr
Segeltorp
320.Crister Widengren
Älta
321.Erik Hallum
Stockholm
322.Zigan Karlsson-Lezdins
älta
323.Haris Mlivic
Stockholm
324.Maria NYholm
Tyresö
325.Annika Sundvall
Älta
326.Henrik Jurelius
Stockholm
327.Frida Berg
Älta
328.rosali engstrm
Älta
329.Marie Malmborg
Älta
330.Anna-Karin Hansson
Älta
331.Adam Billinger Zeiloth
Stockholm
332.Pernilla Fagergren
Älta
333.Johan Sundvall
Älta
334.Håkan jakobsson
Älta
335.sterner
älta
336.Albin Hedeborg
Älta
337.Bo Legerius
Älta
338.Anne Tollerud
Älta
339.Tove Holmqvist
Stockholm
340.Jonas Karlsson
Stockholm
341.Timmy
Älta
342.Emil Söderlund
Älta
343.Anders Fagergren
Älta
344.Christopher
Haninge
345.Lukas Zayane
Älta
346.Kristoffer Vinge
Älta
347.Joacim Ljung
ÄLTA
348.Helena Ammer
älta
349.Johanna Lind
Älta
350.Melina Pehrsson
Älta
351.Kaj Söderlund
Älta
352.Gulli Söderlund
Älta
353.Carl Oskar Stenvall
Stockholm
354.Marit Simonsen
Älta
355.Fanny Rätz Simonsen
Älta
356.Anna Krigsman Simonsen
Kärrtorp
357.Sven Eriksson
Älta
358.Sofi Krigsman Simonsen
Skogskyrkogården
359.Emelie Astvik
Älta
360.Johannes B
Skarpnäck
361.Darek Kitoch
Älta
362.Sussane cederstam
Farsta
363.Emmie P
Älta
364.Robert Hesselstad
Älta
365.Annette Johansson
ÄLTA
366.Lukas Landström
Älta
367.Elise Landström
Älta
368.Johan Byrgren
Älta
369.Natalie Palm
Älta
370.Fredrika
Älta
371.Mikaela Hansson
Farsta
372.Robert Kajler
Älta
373.sophie högberg
Älta
374.Kenny högberg
Älta
375.Andreas Hammarlund
Älta
376.Ann-Louise Enarsson Nilsbo
Stockholm
377.Lisa Fransson
Nacka
378.Lena Allmer
Älta
379.Christer Persson
Älta
380.Philip Enqvist
Älta
381.Caroline Bengmark
Älta
382.Barbro Telander
Älta
383.Emon Maasho
Stockholm
384.Kjell Stääv
Älta
385.Henrik Lundin, ekonom
Älta
386.Annika Hilding
Älta
387.Jan Mastomäki
Älta
388.Katarina Frank
Enskede
389.Ing Owe Lindgren
ÄLTA
390.Johan D
Älta
391.Emir Pondro
Älta
392.Pia
Älta
393.Annelie Söderlind
Älta
394.Nicklas Havaas
Älta
395.Ulf Johansson
Stockholm
396.Lisa Johansson
Stockholm
397.Bjarne Lindqvist
Älta
398.Vivi-Ann Linqvist
Älta
399.Sanna Johansson
Älta
400.Filip Johansson
Älta
401.Monica Thorstensson
Stockholm
402.Felix Thorstensson
Stockholm
403.Denise Oskarsson
älta
404.Jane Oskarsson
Älta
405.Anna-Karin Andersson
Tullinge
406.Dante Oskarsson
Älta
407.Lotta Norström
Enskede
408.Henrik Norström
Enskede
409.Jonas
Älta
410.Nancy Andersson
Älta
411.Ewa Helgé
Älta
412.Teresia Torndahl
Tyresö
413.Ulf Malmborg
Älta
414.Eva Lundahl
Älta
415.Mats
Älta
416.Michael K
Älta
417.Sofia Cervell
älta
418.Annika Krantz
Älta
419.Fr Isabella Mongelli
138 32 Älta
420.Tony Krantz
Älta
421.Maryse Forsgren
Älta
422.Henrik Junegren
Älta
423.Lena Feher-Junegren
Älta
424.Katherine Lundborg
Älta
425.Bo Rosengren
Älta
426.Anna-Lena Jacobsen
Älta
427.Svante Jacobsen
Älta
428.Sigrid Jacobsen
Älta
429.Simon Jacobsen
Älta
430.monica sjöndin
östersund
431.Charlotta Kihl
Älta
432.Josefin Kihl
Älta
433.Filippa Kihl
Älta
434.Jan-Erik Olsson
Älta
435.Rita Torndahl
Tyresö
436.Sarah Fischier Eriksson
Alta
437.Charlotte Delerba
Älta
438.Ulrika Rönn
Älta
439.Lovisa Hedell
Älta
440.Eva Törnwall
Täby
441.Magnus Rehula
Älta
442.Micke
Stockholm
443.Maria Palmén
Skarpnäck
444.Yvonne gullbring
Strängnäs
445.Anette Hammarbäck
Älta
446.Gunvor Lindqvist
Älta
447.Pernilla Berg
Älta
448.Catherine Valdman
Älta
449.Nicklas Segerqvist
Älta
450.Maria Gordon
Älta
451.Lena Wöhlk
Älta
452.rebecca
älta
453.Hasse
Skarpnäck
454.Joakim Sjöberg
Umeå
455.Olle Ahlberg
Stockholm
456.Fredrik Svensson
Älta
457.Monica Segerman
Älta
458.Lovisa Giertta, journalist
Johanneshov
459.Wiveka Henningsson
Älta
460.Jan Böjeryd
Älta
461.Olof Fredriksson
Älta
462.Lillevi Holtmark
Johanneshov
463.Johan Lönnström
Älta
464.Pelle Byström Fastighetsingenjör
Älta
465.Barbro Larsson
Älta
466.Lisa Sandberg
Älta
467.Lennart Larsson
Älta
468.Tyra Sandberg Björklund
Älta
469.Monica Brånn
Älta
470.Alina Sandberg Björlund
Älta
471.Bo Sandberg
Älta
472.Britt Sandberg
Älta
473.Susanne Persson
Älta
474.Fritz Ohlsson
Älta
475.Inger Eklund
Älta
476.Renee Norrgård
Nacka
477.Lars Carlbom
Älta
478.Peter Skillemar
Älta
479.Ing-Maj Ohlsson
Älta
480.Ursula Aglassinger
Älta
481.Johan Lindgren
Älta
482.Christian Eriksson
Saltsjö-boo
483.John Aglassinger
Älta
484.Leo Aglassinger
Älta
485.Qamilla Syk
Bromma
486.Niclas Lidström
Älta
487.Michael Lundahl
Älta
488.Madeleine
Älta
489.jeanette Lindström
Älta
490.Maria Johansson
Älta
491.Tove Wiklander
Älta
492.Jörgen Wiklander
Älta
493.Elin Wiklander
Älta
494.Anton Wiklaner
Älta
495.Oskar Lindqvist
Älta
496.Jenny Oskarsson
Rimbo
497.Stefan Lindblad
Rimbo
498.Anne Engstrand
Älta
499.Åsa Waldenfeldt
Älta
500.Anders Molin
Bagarmossen
501.Khadija jerbi
älta
502.Helene Andersson
Stockholm
503.Emma Svesson
ÄLTA
504.Oscar Kornmann
Stockholm
505.Klas Widman
ÄLTA
506.Anna Janackovic
Älta
507.Christine Dahmén
Älta
508.Kristina Ek
Älta
509.Elin Wikner
Älta
510.Gunnar Forsgren
Älta
511.Pär Dässman
Älta
512.Henrik Bengmark
Älta
513.Caroline Bengmark
Älta
514.Fredrik Odén
Ösmo
515.Bengt Löfstaf
Älta
516.Mikael Hellberg
Älta
517.Bernt Bäckström
Älta
518.matilda
tyresö
519.Stefan Goldkuhl
Älta
520.Hans Flink
Älta
521.Richard Kruuse
Älta
522.Anna Engvall
Älta
523.Michael Rudén
Älta
524.Lino Di Guida
Älta
525.Kerstin Widlund
Älta
526.Mathilda Rudén
Älta
527.Olivia Rudén
Älta
528.Jonas Odland
Älta
529.Emelie
Älta
530.Tomas Ulander
Älta
531.Niclas Ferraresi
Älta
532.Sören Nordström
Älta
533.Krister Sundberg
Älta
534.Udo Steinke
Stockholm
535.Alfred Shemweta
Älta
536.Dag Bratt
Älta
537.Jesper Cedermark
Älta
538.Måns Wiklander
Stockholm
539.Annika Wikström
Älta
540.Kristina Jalvemo
Älta
541.Niklas Öhrström
Älta
542.Per Kjellander
Södermalm
543.oscar bratt
älta
544.Jonas Edberg
Älta
545.Annelie Bäckström
Älta
546.Per Malm
Älta
547.Emma Lundberg
Stockholm
548.Fredrik Engström
ÄLTA
549.niclas hermin
älta
550.Jill Sandström
Älta
551.Knud Wöhlk
Storkällan
552.William Eksell
Bagarmossen
553.Philip Kornmann
Älta
554.Natalie Vikberg
Älta
555.Robert Tundal
Johanneshov (tidigare Ältabo)
556.Petra Dittlau
Älta
557.jonas hamner
Älta
558.f.d. polis Eric Rönnegård
Älta
559.Maj Rönnegård
Älta
560.örjan persson
älta
561.Mikael Råman
Älta
562.Erich Altenberger
Älta
563.Ditte Vinnå
Älta
564.Unni Jansson
Älta
565.Ulrika
Råman Vinnå
566.Bure Råman Vinnå
Göteborg
567.Johan Andersson
Älta
568.HRkonsult Annica Wreile
Älta
569.Annica Wreile
Älta
570.Johanna Hamner
Älta
571.Eva Söderlund
Älta
572.Lillemor Gulliksson
Älta
573.Civilingenjör Tim Greijer
Älta
574.Marika Arnzén, civilingenjör
Älta
575.Cathrin Åsbrink
Älta
576.Roland Segerman
Älta
577.Birgitta Sahraoui Eriksson
Älta
578.Åke Berglund
ÄLTA
579.Clas Malmström, läkare
Älta
580.Sara Rensfeldt
Kalmar
581.Ulrika Sundin Wennergren, dietist
Älta
582.Inga Sandgren
Älta
583.Sten Grack, forskare
Älta
584.Stig Sundén
Älta
585.IngaLill Krantz
Älta
586.Johan Andersson
Älta
587.Ivo Ivanov
Älta
588.Ralph Gustafsson
Älta
589.josefine ohlin
Älts
590.Martin Wreile
Älta
591.Molly Wreile
Älta
592.Eva Sporre
Älta
593.David Clifford (Hitman)
Älta
594.Ann-Sofie Franssén
Ljungsbro
595.camilla berg
älta
596.Fredrik Christiansson
Älta
597.Joakim Wettby
Älta
598.Per Allmer
Älta
599.Johan Wessling
Älta
600.Johan Ekeblad
Nacka
601.Johnny Johansson
Nacka
602.Natalie Gilert, artist
Älta
603.Yngve Weckman
Älta
604.Bengt Gustafsson
älta
605.eva hellberg
alta
606.Nicklas Engvall
Älta
607.elisabeth ohlin
älvsjö
608.Birgitta Christiansson
Älta
609.Fredrik Irlén
Älta
610.ola jegreus
älta
611.Marie Boberg
Älta
612.Gunnar Andersson
Älta
613.christine hilding
älta
614.Johan Owenius Ledarmot i Svamverkangruppen i skarpnäck
Skarpnäck
615.robert hilding
älta
616.Johan Sterner
Lund
617.Malin Fogelström
Älta
618.Maria Havaas
Älta
619.Eddie Havaas 4 år
Älta
620.Paola Sedström
Älta
621.Katarina Duvemyr
Älta
622.Mia Svensson
Älta
623.Tom Christiansson
Älta
624.Rosmarie Borg
Älta
625.Matilda Runeskjöld
Bagarmossen
626.Kari Hammer
Bagarmossen
627.julia Ekman
Älta
628.Therése Borg
Älta
629.Jonas Johansson
Älta
630.Lisa Lindkvist
Bromma
631.Emma Pettersson
Älta
632.Anders Aronsson
Johanneshov
633.Petra Landberg
Älta
634.lars branér målare
älta
635.Sophie Heine
Älta
636.Thomas Eriksson
Älta
637.Christine Bergqvist
Älta
638.Mari Odelius
Älta
639.Kamilla Odelius
Älta
640.Andrea Odelius
Älta
641.Heli Wöhlk Samordnare
Tyresö
642.Rebecca Heine
Älta
643.Johanna Effert
Älta
644.Sofia _Hilding
Älta
645.Arne Eriksson
Älta
646.Rose-Marie Sundberg
Tyresö
647.Kristina Ros
Hägersten (fd. Älta)
648.Jan Sundin
Älta
649.Ola Sandén
Älta
650.Catarina Gustafsson
Älta
651.Anna Lena Schlossman
Älta
652.Anna-Karin Sandén
Älta
653.Birgitta Rasmussen
Älta
654.Per Månsson
Älta
655.Nina Thelin-Tiselius
Älta
656.Johan Drakenberg, VD
Älta
657.Lena Norberg
Älta
658.anna liljeberg
älta
659.Mats Petersson
Älta
660.Mats Landbü
Älta
661.Christina Emell Nyman
Älta
662.Rosalie Thudin
tyresö
663.Karin Innings
Älta
664.John Lybing
Älta
665.Nicole Fagerholm
Tyresö
666.Per Mårdbrant
Älta
667.Thomas Lönnerstam
Älta
668.Niklas Kihl
Älta
669.Annika Styrud
Älta
670.Åsa Eriksson
Älta
671.Jimmy Öberg
ÄLTA
672.Erica Bergman
Stockholm
673.Torbjörn Olsson
Älta
674.Victoria Smedman
Älta
675.P-O Franssen Konsult
Linköping
676.Jan-Erik carlstedt
Älta
677.Leena Carlstedt
Älta
678.Christer Thomasson
Älta
679.David Murphy
Älta
680.Angelica Wendel
Älta
681.Emma Lybing
Älta
682.Jenny Lybing
Älta
683.Kristina Lybing
Älta
684.elisabeth hanze
Älta
685.Göran Hamrin
Älta
686.Anna Liljeros
Älta
687.Lena Fransson USK
Älta
688.Anne Kennethsdotter
Älta
689.Pernilla
Älta
690.William Toth
Älta
691.oliwer toth
Älta
692.David Wendel
Älta
693.lowa Toth
Älta
694.Richard Toth
Älta
695.madeleine Åsberg
älta
696.Gun Hamrin
Älta
697.Mohamed Ghrissi
Älta
698.Bengt Söderlund
Älta
699.Leif Söderström
Skarpnäck
700.Love Råman
Göteborg
701.Jimmy Lundvall
Bagarmossen
702.Gill Alderbro
Älta
703.Marianne Sundberg
Älta
704.Monica Lolling Uthammar. personal/löneass.
Göteborg
705.Agneta Köhler
Älta
706.Håkan Abrahamsson
Älta
707.Virginia Jonsson
Älta
708.Anders
Älta
709.Anders Sandell
Älta
710.Lennart Kerje fastighetsmäklare
Älta
711.Hans Ottosson
Älta
712.Fredrik Wäppling
ÄLTA
713.Katarina Stolpe
älta
714.Stefan Christiansson
Älta
715.David Engberg
Älta
716.Victoria Genborg
Älta
717.eva sjöberg
älta
718.Jan Ekholm
Älta
719.Elisabeth Werneman
Älta
720.Henry Tunell, Ing.
Älta
721.Frank
Älta
722.Gunilla Nordman
Älta
723.Lars Lewvander
Älta
724.Hans Eriksson
Älta
725.Sofia Montgomery
Älta
726.Niklas Westberg
Älta
727.Johan Hedell
Älta
728.Elly
Genborg
729.Elly Genborg
Nacka
730.Viviann Tunell
Älta
731.Ullrika Moser student
Älta
732.Ullrika Moser
Älta
733.Olle Björklund
Botkyrka/Älta
734.Malin Dannemann
Älta
735.Yvonne Johansson
Älta
736.Sofia Löfberg
Älta
737.Ulrika Wahlström
Älta
738.Fredrik Palmaeus
Älta
739.Jorun Modén
Älta
740.Moa Thambert
Älta
741.Sari Biström
Älta
742.Roger Liljeström
Älta
743.Maria Karlström
Älta
744.Carina Nihlen BMA
Älta
745.Tony Fransson
Älta
746.Wilmer Karlström
Älta
747.Ruben Karlström
Älta
748.Vanessa Bergren
Alta
749.Tino Teroni Borg
Älta
750.Ann-Sofi Bistrom
Nacka
751.Kim Borg
Älta
752.Ann
Bagarmossen
753.Birgitta S-Björklund
Tumba/Nacka
754.Rebecca Andersson
Älta
755.Johan Ansén
ÄLTA
756.Lars Nihlén
ÄLTA
757.Eva Rudén
Nacka Strand
758.Sören Rudén
Nacka Strand
759.B. Hård
Skarpnäck
760.Gunnar Fernquist
Älta
761.Anders Behring
Älta
762.Sofia Cederlöf
Tyresö
763.Kurt Fridh
Älta
764.Maya Giron Röhr
Älta
765.Kary Storckovius
Älta
766.Mattias Borgelin
Tyresö
767.Palle Liljeros
Älta
768.Ulrika Sundin
Älta
769.Catarina Lysén
Älta
770.Martin Wejkner
Älta
771.Jesper Sundin
Älta
772.Erik Sundin
Älta
773.Ronny Pelizzoli
Älta
774.Göran Wendel
Älta
775.Ingegerd Wendel
Älta
776.Jessica Skillemar
Älta
777.Christer Lewén
Älta
778.Siv Bitén
Älta
779.Walter af Donner
Älta
780.Tommy Söderlund
Älta
781.Eva-Lena af Donner
Älta
782.Mikaela Söderlund
Älta
783.Anders Bitén
Stockholm
784.Isabella Eriksson, studerande
Älta
785.fabian.kruuse studerande
Älta
786.Johan Evsäter
Älta
787.lisa liljefors
älta
788.Linda Höglund
sköndal
789.Kari Johansson
ÄLTA
790.Anna Wessling
Älta
791.Eva Fransson
Älta
792.Bruno Lönnerstam
Älta
793.Johannes Jernberg
Älta
794.Ana Maria Coada
Älta
795.Linda Thomasson
Älta
796.Lisa Hellström
Älta
797.Bob Hellström
Älta
798.Adriana Prieto
Älta
799.Alfred Hellström
Älta
800.Ana Cecilia de Albuquerque Murphy
Älta
801.Gunilla Persson
Älta
802.Britt Fridh
Älta
803.Gunilla Ceverin
Södertälje
804.Mikael Lantz
Älta
805.Cristina Wadsten
ÄLTA
806.Henning Envall
Älta
807.Anna Envall
Älta
808.Ruben Envall
Älta
809.Philip Envall
Älta
810.emanuel envall
älta
811.Jonas Petruson
Älta
812.Malin Rosell
nacka
813.Ulrika Tasev
Älta
814.Lena Dahlen
Älta
815.Mats Nyberg
Älta
816.annacarin af forselles
älta
817.Ulf Kläppe
Stockholm
818.Lisa Peterson
Älta
819.John Erlandsson
Älta
820.Kim Rönne
Älta
821.Christoffer Schols
Älta
822.Fanny simonsen
älta
823.Annelie Lönnerstam
Stockholm
824.fanny zetterholm
älta
825.Pierre Pelizzoli
Älta
826.Jorge Grijalva
Älta
827.Ulrika Drejare
Älta
828.jessika bothe
alta
829.Anneli Sjöblom Brandmanager
Älta
830.Christer Sjöblom
Älta
831.Mikael Franzén
Älta
832.johan Rensfeldt
älta
833.jonny rensfeldt
älta
834.sylvia rensfeldt
älta
835.Kerstin Hansson Escobedo
Skarpnäck
836.Anita & Lars G Hejdström
138 34 Älta
837.Lovisa Bonn
Älta
838.Sussi Åkerlind
Älta
839.Janne Johansson
Älta
840.Karin Atterklev, förskollärare
Solna
841.Irma Andersson
Stockholm
842.Manager Magnus Liedgren
Älta
843.Mikael Wallin
Skarpnäck
844.Olivia Constantinides Gustafson
Älta
845.Ulla-Maj Lindblom
Älta
846.Johan Zetterqvist
Nacka
847.Bengt Lindblom
Älta
848.Annelie Johansson
Älta
849.Oliver Karlson
Värmdö
850.Gun Larsson
Bagarmossen
851.Stefan Korhonen
Älta
852.Elisabet Mazic
Älta
853.Jens Moser
Älta
854.Pernilla Malm studerande
Älta
855.Pontus Tilly
Älta
856.Petra Korhonen
Älta
857.Jessica Korhonen
Älta
858.Oscar Jonsson
Älta
859.Patric de Boussard
Älta
860.Torsten Fransson
Älta
861.Fredrik Telander
Älta
862.Jan Larsson
nacka
863.Thomas Pettersson
Älta
864.Marianne Sjöberg
Älta
865.Sten Liljestrand
Älta
866.Margareta Bylund
Älta
867.Jens Johansson
Älta
868.evert olsson
Älta
869.Nina de Boussard
Älta
870.Malin Ekman
Saltsjö-Boo
871.Johan Bergh
Älta
872.Yvonne wallden
Älta
873.Tinette Wallden
Älta
874.Sladden Wallden
V-haninge
875.Frank Werneman
Älta
876.Elisabeth Svensson
Älta
877.Birgitta Werneman
Älta
878.Angelica Wessling
Älta
879.Kim Pettersson
Älta
880.Eddie
Johanneshov
881.Tina Stugemo
Älta
882.Eddie Alexander
Johanneshov
883.Peter Tuving
Älta
884.Patrik Ulfves
Älta
885.Annika Tuving
Älta
886.Carina W Herteus
Älta
887.Linus Herteus
Älta
888.Anton Herteus
Älta
889.Conny Askman
Älta
890.Jörgen Nordman
Älta
891.Sara Lostin
Västerås
892.Inger Bengtsson
Älta
893.Kjell Bengtsson
Älta
894.Ludvig W.
Älta
895.Eivor Pettersson
Älta
896.Lennart Pettersson
Älta
897.Åke Hjelm
Älta
898.Stefan Hjelm
Älta
899.Anita Hjelm
Älta
900.Monica Persson
Älta
901.martin persson
nacka
902.Madelene Persson
Nacka
903.Peter Uggla
ÄLTA
904.Josefin Nohrenius
Stockholm
905.Mikael Falck
Stockholm
906.Madeleine Eriksson
Älta
907.Gladys Cuero
Älta
908.Andreas L
Älta
909.Jessica
Älta
910.eva höglund
Älta
911.Ronnie Jansson
älta
912.Lars-Göran Jonsson
Nacka
913.Marianne Håkansson
Älta
914.Julia Åström
Älta
915.Mikael andersson
Älta
916.Elin Åström
Älta
917.Maja Åström
Älta
918.Agneta Johansson
Älta
919.Pia Ahlström
Älta
920.jonas hermin
älta
921.Mikaela
Älta
922.lena hermin
älta
923.Helen Magnusson
Stockholm
924.Josefin Magnusson
Stockholm
925.Erik Karlsson
Älta
926.Hanna Hernefeldt
Älta
927.Eva W
Älta
928.PO Westöö
Älta
929.Monica Friberg
Älta
930.Ylva Zimmermann
Älta
931.Jack Zimmermann
Älta
932.Maj Fornander
Jönköping
933.patrick thorstensson
stockholm
934.Rune Fornander
Jönköping
935.Helena Gissle
Enskede
936.Bo
Gustafsson
937.Eva Wiksten
Saltsjö-Boo
938.Kenneth Johansson
Älta
939.Matte Odelius
Älta
940.Fredde Odelius
Älta
941.Sirianne Erixon
Kalmar
942.Thomas Fransson
Nacka
943.Tommie Fransson
Älta
944.Pirkkoo
Lidingö
945.Magnus Carlsson, Leg Naprapapat
Trångsund
946.Magnus Carlsson, Leg Naprapat
Trångsund
947.Gustav Jansson
Ektorp
948.Freddie Söderlind
Älta
949.Tony Wackenfors
älta
950.Alexander Kennermark
Älta
951.Bengt Sandström
Älta
952.Charlotte Gustafson
Haninge
953.Tibor Marusic
Skarpnäck
954.Agnes Evsäter
Älta
955.Jonas Lingensjö
Älta
956.Maria Rothlin
SKARPNÄCK
957.Jan Fornander
Svedala
958.Lena Norin
Älta
959.Leon Gilert
Älta
960.Tanja Olin
Älta
961.Rolf särström Snickare
Älta
962.Annalena Särström
Älta
963.Björn Johnsson
Älta
964.Berit Johnsson
Älta
965.Birgit Zimmermann
Årsta
966.David Lundström
Älta
967.Robert Cagnell
Älta
968.Anna Cagnell
Älta
969.Max Cagnell
Älta
970.Ingrid Cagnell
Älta
971.Madeleine Åkerlund
Älta
972.Jonas Andersson
Älta
973.Carina Lindqvist
Älta
974.Susanne Harelius
Skarpnäck
975.Nathalie
Älta
976.Britt Eriksson
Älta
977.Janne Eriksson
Älta
978.Noa eriksson
Älta
979.David Eriksson
Älta
980.Katja Bolander
Älta
981.Fredrik Hansen
Älta
982.Anneli Hansen
Älta
983.Peter Lundberg
Älta
984.Lena Fransson
Farsta
985.Anna Fransson
Hornstull
986.Bertil Thilstedt
Älta
987.Jonni Olin, ekonom
Älta
988.Tanja Olin
Älta
989.Gunilla Söderlind
Älta
990.Thomas Björkvik
Älta
991.Jan Söderlind
Älta
992.Jan Söderlind
Älta
993.Ingrid Björkvik
Älta
994.Martha Bengtsson
Älta
995.Ingemar Bengtsson
Älta
996.Conny Nilsson
Älta
997.Birgitta Nilsson
Älta
998.Denise Oskarsson
Älta
999.olivia hultgren
Älta
1000.edvin hall
älta
1001.Ulla-Britta Hall
Bagarmossen
1002.Patrik Carlsson
Älta
1003.Patricia Back
Älta
1004.Herman Carlsson
Älta
1005.Stella Carlsson
Älta
1006.Kalle Back
Älta
1007.Inger Söderlund
Älta
1008.Staffan Wogenius
Skarpnäck
1009.Erik Leven Analytiker SEB
Älta
1010.Helena Engström
Älta
1011.Alexandra Wiktorin Levén
Älta
1012.Anna Lisa Wiktorin
Älta
1013.Kerstin Malm
Älta
1014.Ted Hedell
Älta
1015.Tilda Hedell
Älta
1016.Henrik Cederschiöld
saltsjö-boo
1017.Julia Levén
Älta
1018.Gulliksson Ewelina
Nacka f.d Älta
1019.Louise Levén
Älta
1020.Marcus Levén
Älta
1021.Jeanette Danell Blomqvist
Älta
1022.Katja Karlsson
Älta
1023.Cecilia Danell
Älta
1024.Tomas Blomqvist
Älta
1025.David Danell
Älta
1026.jennie andersson
älta
1027.Max Öhlén
Älta
1028.Mia Thuresson
Älta
1029.Lotta Öhlén
Älta
1030.Michaela Öhlén
Älta
1031.Martin Palm
Nacka
1032.Linnéa Lundgren
Älta
1033.Sofia Pantzar
Älta
1034.Markus Westman
Nacka
1035.Gun Palm
Älta
1036.Ingvar Palm
Älta
1037.Gunilla Palm
Stockholm
1038.Barbro Pantzar
Stockholm
1039.Eva Nygren
Tensta
1040.Nelly Nygren
Tensta
1041.Eva Westöö
Älta
1042.Per-Olov Westöö
Älta
1043.Nellie Nygren
Tensta
1044.Tone Harridsleff
Älta
1045.Thomas Fiskaare
Älta
1046.Peeter Tampöld
Älta
1047.Jan ter Vehn
Älta
1048.Britta Stugemo
Älta
1049.Maria Hall
Älta
1050.Majvor Stugemo
Tyresö
1051.Ulf Ekström
Älta
1052.Anders Högstadius
Älta
1053.Stefan Melander
Älta
1054.Sven Bengmark
Älta
1055.Andreas Lagercrantz
Älta
1056.Louis Wrede
Älta
1057.charlotte Lagercrantz
Älta
1058.Jonas Bengtsson
Älta
1059.Åsa Karlsson
Älta
1060.ronny andersson
älta
1061.Sven-Olov Noren
Älta
1062.åsa andersson eklund
älta
1063.Sven Norén
Stockholm
1064.Marianne Norén
Stockholm
1065.Ingegerd Johansson
Täby
1066.Mattias Lindholm
Älta
1067.Kerstin Nygren
Älta
1068.Susanne Corselli
Sollentuna
1069.Pamela Wisktröm
Älta
1070.Lars-Olof Corselli
Sollentuna
1071.Jan Ekström
Saltsjö-Boo
1072.Johan Jonsson
Älta
1073.Åsa Ekström
Saltsjö-Boo
1074.Kerstin Brinkman
Älta
1075.Florence Ekström
Älta
1076.Linda Lekman
Älta
1077.Lars Lekman
ÄLTA
1078.Michael Pilheden
Älta
1079.Andreas
Lekman
1080.MArcus
Lekman
1081.Siv Lavdas
Älta
1082.Malin Ulfves
Älta
1083.Georgios Lavdas
Älta
1084.Håkan Gillman
Älta
1085.Ulla Ekblom
Älta
1086.Björn Ekblom
Älta
1087.Amelie Törnblom
Gustavsberg
1088.Kristoffer Hermansson
Älta
1089.Camilla Hermansson
Älta
1090.RIkard Hammer
Nacka
1091.Judit Skäringer
Älta
1092.Malin Skäringer
Älta
1093.Jörgen Karlsson
Älta
1094.Edvin Skäringer
Älta
1095.Peter Skäringer
Älta
1096.Gumpa Säfsund
Wermdö (för tillfället)
1097.Anders Friman
Älta
1098.Kristina Lindgren
Tyresö
1099.Kajsa Mellgren
Älta
1100.Eva Tullberg
Stockholm
1101.Tommy Gustafsson
Älta
1102.Jennie Uddenholm
Sköndal
1103.William Uddenholm
Sköndal
1104.Patrik Carlsson
Älta
1105.Elias Åsbrink
Älta
1106.Elin Åsbrink
Älta
1107.Maria Lundgren
Hässelby
1108.David Sokolovic
Hässelby
1109.Felicia Sokolovic
Hässelby
1110.Lilja Sokolovic
Hässelby
1111.Sandra Turesson
Älta
1112.Marie Lekman
Hölö
1113.Rasmus Eriksson
Hölö
1114.Anne Gronert
Karlstad
1115.Linda Söderström
Stockholm
1116.otto brinkman
Älta
1117.Ingemar Wikman
Björkhagen
1118.Patrik Karlsson
Älta
1119.Katarina Falk
Älta
1120.Niklas Falk
Älta
1121.Michael Wikinger
Älta
1122.Budge Th'man
Stensö
1123.Pernilla Eriksson
Älta
1124.Patricia Tegelmark
Älta
1125.Nathalie Lindbergh
Tyresö
1126.blanca soto
Älta
1127.Linn Hedlund
Stockholm
1128.Björn Strindholm
Älta
1129.Ellen
Älta
1130.Per Åsbrink
Spånga
1131.Camilla Åsbrink
Spånga
1132.Pontus Åsbrink
Spånga
1133.Mattias Åsbrink
Spånga
1134.Niklas Åsbrink
Spånga
1135.Anita Carlsson
Mönsterås
1136.Lennart Carlsson
M
1137.Carina Jacobsson
Älta
1138.Magnus Lindell, lärare
Nacka
1139.Eva Gabrielsson
Älta
1140.Patrik Atterklev
Osby
1141.Tomas Karlsson
Älta
1142.Fredrik Johansson
Älta
1143.Gunnar Barksten
Älta
1144.Lena Berg
Älta
1145.Anita Åsbrink
Stockholm
1146.Michael kagstedt
Älta
1147.Britta Barksten
Älta
1148.Mats Törnqvist
Älta
1149.Jan Lennberg
Älta
1150.Gustav Engvall
Älta
1151.Cecilia Svensson
Älta
1152.Anton Engvall
Älta
1153.Miriam Bonassi
Nacka
1154.Helena Melin
Jönköping
1155.Susanne Gardbrant
Älta
1156.Mikael Gardbrant
Älta
1157.Kevin Gardbrant
Älta
1158.Oliver Gardbrant
Älta
1159.Marianne Sundström
Järfälla
1160.Eva A
Älta
1161.Mikael Timmas
Älta
1162.Åke A
Älta
1163.Per Forsh
Älta
1164.Catarina Estman
Stockholm
1165.Margareta Estman
Kramfors
1166.Eyvind Estman
Kramfors
1167.Linda Tilly
Älta
1168.Rickard Niedomysl
Älta
1169.Elin Ekmark
Älta
1170.Erik Ekmark
Älta
1171.Mikaela Rogberg
Älta
1172.Paula Hokkanen
Älta
1173.Annika Lindholm
Älta
1174.Christer Skohg
Älta
1175.Inger Kjellgren
Täby
1176.Leif Kjellgren
Täby
1177.Anders Westman
Solna
1178.Marianne Karlsson
Solna
1179.Emma Lind
Älta
1180.Annika Labbate
Älta
1181.Niclas Drottler
Älta
1182.Alexandra
Älta
1183.Ann Melander
ÄLTA
1184.Anneli Andersson
Hammarbyhöjden
1185.Maud Robberts
Älta
1186.jonas ström
skarpnäck
1187.Mats Fredén
Älta
1188.Kaj Nielsen
Älta
1189.Johan Kleveby
Älta
1190.Sari Feldt Norgren
Älta
1191.Anette Palmquist
Älta
1192.Mikael Olausson
Älta
1193.Petteri Karlsson
Älta
1194.Martin Jonsson
Älta
1195.Jan Franzén
Älta
1196.Ulf Paxby. Sales & Marketing Consultant
Älta
1197.birgit folkesdotter
älta
1198.Karin Lindberg
Älta
1199.Jaana Leinonen
Älta
1200.Cathrine Forsh
Älta
1201.Emir Mazic
Älta
1202.Alina Mazic
Älta
1203.Linda Waldenfeldt
Älta
1204.Mats Karlsson
Stockholm
1205.Tomas Andersson
Skarpnäck
1206.Lars Lindberg
Älta
1207.Ewa Öberg
Älta
1208.Lena Nord
Älta
1209.Henrik Nieciecki
Älta
1210.Lena
Skarpnäck
1211.Stefan Vukanovic
älta
1212.Stefan Ek
Älvsjö
1213.Karin Kjelkerud
älta
1214.Bo bergkvist
Älta
1215.Lena Eriksson
Skapnäck
1216.Michele Ferrari
Älta
1217.Peter Styf
Bromma
1218.Boris Alvarado
Skarpnäck
1219.Kristina Djohrén Jonsson
Älta
1220.Irena Radisavljevic
Älta
1221.Joakim Norgren
Älta
1222.Tomas Appelgren
Älta
1223.Peter Stjärnström
Älta
1224.Louise Stjärnström
Älta
1225.Lisbeth Jäwer
13832 älta
1226.Jörgen Karlsson
Älta
1227.Ek Dr Martin Rogberg
Älta
1228.Astrid Thunved
Huddinge
1229.Lisa Pettersson
Johanneshov
1230.Anders Brinkman
Älta
1231.Dennis
Solna
1232.Nikiforos Papasikas
Johanneshov
1233.Thomas Karlstein
Tyresö
1234.Patrik Pramhäll
Älvsjö
1235.Martin Gunnarsson
Tullinge
1236.Vanna Envall
Köpenhamn
1237.Kajsa Y
Älta
1238.Jesper Andersen
Johanneshov
1239.Tomas Elfsberg
Köpenhamn
1240.Gunilla Pettersson
Älta
1241.Anders C
Älta
1242.Kim Odelius
Älta
1243.Ulrika Ekman
Älta
1244.eva rehnström
älta
1245.Love Ferrari
Älta
1246.Lisbeth Nilsson
Älta
1247.Mille Ferrari
Älta
1248.Ulla-Britt Ferrari
Tyresö
1249.Lotta Andersson
Stockholm
1250.Jenny Lindberg
Aspudden
1251.Johan Grauers
Älta
1252.Ingrid Turesson
Sköndal
1253.johan belking
Eskilstuna
1254.William Eklund
Älta
1255.Mikael Wikström
Älta
1256.Thomas Lövström
Älta
1257.Patrik Fredlund
Vårberg
1258.Pär Löwgren
Rönninge
1259.Lars Lindman
Älta
1260.Åke Mellin
Skarpnäck
1261.Fru Solveig Izzo
Värmdö
1262.Olle Hyden
Älta
1263.Fredrik Olander
Älta
1264.Andrea Sommer
Älta
1265.Amelie Theorell
Stockholm
1266.Håkan Larsson
Älta
1267.Peter Sandström
Göteborg
1268.Christina Windelhed
Älta
1269.theo rehnström
älta
1270.isak rehnström
älta
1271.Karin Östergren
Älta
1272.Marit Nergell
Älta
1273.Fredrik Nergell
Älta
1274.P-O Carlsson
Älta
1275.Ellen Barksten
Älta
1276.Lisbeth Lundgren
Älta
1277.Bernt Lundgren
Älta
1278.Johan Funck VD
Älta
1279.Fredrik Berglin
Värmdö
1280.Elin Ekblom-Bak
Älta
1281.Fredrik Hurtig
Älta
1282.Sara Fejes
Älta
1283.Tonje Kaae
Bromma
1284.Valiant Kyauk
Bromma
1285.Jessica Carlsson sjuksköterska
Älta
1286.Anders Carlsson
Älta
1287.Anna-Karin Welmer
Sköndal
1288.Jan Welmer
Sköndal
1289.Anton Carlsson
Älta
1290.Lena ter Vehn
Älta
1291.Erik ter Vehn
Älta
1292.Britt Fornander
Göteborg
1293.Britt Fornander
Göteborg
1294.ulla Schuldheis-mango
älta
1295.Hanna Jansson ?
Älta
1296.Hasse Ekman
Nacka
1297.Giuliano Mango
älta
1298.Antonio Mango
Älta
1299.Hans Schuldheis
Sköndal
1300.Ella Schuldheis
Älta
1301.Anders Lundström
Ingarö/Älta
1302.Katarina Lundström
Ingarö/Älta
1303.Emilia Lundström
Ingarö/Älta
1304.Giuseppe Mango
Älta
1305.Ulrica Granath
Älta
1306.Elaine Eriksson
Älta
1307.Susanne Engberg
Älta
1308.Emelie Bäckman
Älta
1309.Ulf Keijser
Älta
1310.Monica Bergenlöv
Saltsjö-Boo
1311.Jane Orshammar
Älta
1312.Camilla Segell
Älta
1313.Emelie Segell
Älta
1314.Magnus Segell
Älta
1315.Märta Däckfors
Älta
1316.lotta abrahamsson
älta
1317.Ann Eriksson
Älta
1318.helen timan
stockholm
1319.Isabella Vikberg
Älta
1320.catarina olsson
Älta
1321.Sophia Wagenius
Älta
1322.Jesper Stolpe
Älta
1323.Katja nordström
älta
1324.Daniela Eriksson
Älta
1325.Matilda Billinger
älta
1326.Lucille Walldén
ÄLTA
1327.Gustav Wahlquist (Studerande)
Älta
1328.Johanna Bogren
Älta
1329.Bengt Wolff
Älta
1330.Marcus Vildir, slöjdlärare
Johanneshov
1331.Louise Melander
Älta
1332.Susanne Buss
Älta
1333.Åsa Nes
Älta
1334.Gun Welmer
Bromma
1335.Mikael Frösell
Älta
1336.Nils Ljung
Bagarmossen
1337.Jessica Frösell
Älta
1338.Halvard Walldén
Hammarbyhöjden
1339.Ribin Mirza
Älta
1340.Francisco Cabrera, Restaurangchef
Älta
1341.Micke rädda älta sjön.
älta
1342.marcus bergman
älta
1343.tobias
älta
1344.Alexander Frösell
Älta
1345.Alvin Frösell
Älta
1346.Anna Funck
Älta
1347.torkel larsson
älta
1348.alexander
älta
1349.Pernilla Säll
Nacka
1350.Barbro Weberg
Älta
1351.Per-Olof Berg
Älta
1352.jeanette lired
tyresö
1353.Ann-Mari Rosenberg
Älta
1354.Linda Kärnhall
Saltsjö- Boo
1355.lars rehnström
linköping
1356.Michaela Wallden
Älta
1357.Marcus Kärnhall
Saltsjö
1358.Åsa Engström
Älta
1359.Filip Kärnhall
Saltsjö- Boo
1360.Thomas Andersson
Älta
1361.William Kärnhall
Saltsjö- Boo
1362.Elsa Kärnhall
Saltsjö- Boo
1363.Ewa Sjöman
Älta
1364.Linda Sunebäck
Åkersberga
1365.Anders Anell
Åkesberga
1366.Ronny Sjöman
Älta
1367.Hanna Karlsson
Johanneshov
1368.Jacob Anell
Åkersberga
1369.Hannah Anell
Åkersberga
1370.Robin Olsson
Sköndal
1371.Mats Åsbrink
Hässelby
1372.lars Thuresson
Älta
1373.Madeleine Åsbrink
Hässelby
1374.Peter Säll
Nacka
1375.oliver hammarlund
Älta
1376.Lena Carlsson
Mönsterås
1377.Sofia Nilsson
Mönsterås
1378.Wilma Säll
Nacka
1379.Malte Säll
Nacka
1380.Marjo Bogren
Älta
1381.Lisa Nilsson
Mönsterås
1382.William Bogren
Älta
1383.Göran Åsbrink
Åkersberga
1384.Fredrik Pärpe
Älta
1385.Tommy Hasselquist
Älta
1386.Calle Smolsky
Älta
1387.Björn Engström
Älta
1388.Bamdad Barghashi
älta
1389.Lisa Teljeby
Älta
1390.Agneta Granlund
Älta
1391.Richard Granlund
Älta
1392.Karl Ekeblad
Älta
1393.Joakim Uvegård
Älta
1394.Elin Burefalk
Älta
1395.Carolin Jernberg
SKARPNÄCK
1396.Christian Burefalk
Älta
1397.Anna Söderblom
Älta
1398.Anna Johansson
TYRESÖ
1399.Mathias Lindkvist
Tyresö
1400.Anita Lekman
Älta
1401.Hans Lekman
Älta
1402.Mia Sköldén
Älta
1403.Dennis Lindqvist
Mönsterås
1404.Hanna Lindqvist
Mönstrås
1405.Margit Piotrowski
Älta
1406.Emma Lindqvist
Mönsterås
1407.Adrian Piotrowski
Älta
1408.Christin Björnson
Älta
1409.Barbro Sjöndin
Broakulla
1410.Michael Sjö
Älta
1411.Marcus Nirstedt
Älta
1412.Arne Sköldén
Älta
1413.Gino Overeem
Älta
1414.Annika Blad Nyberg
Tyresö
1415.Daniel Kjölander
Älta
1416.Virginija Danylaite MD
Älta
1417.Eric Fogelström
Älta
1418.Tomas Karlsson, It tekniker
Älta
1419.Anette Giles
Tyresö
1420.Vendela
Älta
1421.Patrick Brusell
Älta
1422.Karin Lindström
Älta
1423.Pia Nilsson
Tyresö
1424.Colin de Kwant
Älta
1425.Robert Miletic
Älta
1426.Catharina Daggenfelt
Älta
1427.Christer Hansson
Älta
1428.Thomas
Älta
1429.Gunilla Wettby
Älta
1430.Lars Edholm
Älta
1431.Peter Sedström
Älta
1432.Agne Karlsson
Tyresö
1433.Åsa Lundström
Stockholm
1434.Anders Lundström
Stockholm
1435.Görgis Acar
Järfälla
1436.Hanna Österberg
Älta
1437.Martin Olin
Tyresö
1438.Matilda Olin
Tyresö
1439.Anders Johansson
Älta
1440.Jennie Sandberg
Älta
1441.Taru Hannula
Älta
1442.Emma Nilsson
Älta
1443.Helena Söderström
Älta
1444.Carola Widegren
Älta
1445.Anna-Greta Appelgren
Älta
1446.Anna Gunnarsson, Kemist
Älta
1447.Annika Åberg
Stockholm
1448.Civek Lennart Cagnell
Stockholm
1449.Linda Riahi
Älta
1450.annika granat
älta
1451.Carina Hansson
Älta
1452.Marianne Songe
Älta
1453.Patrick Galera-Lindblom
Skarpnäck
1454.asa fritzell
älta
1455.Maria Fahlström
Älta
1456.Jan-Ove Madsen
Älta
1457.Björn Nyqvist
Älta
1458.Mats Holmberg
Älta
1459.Annicka Sörensson
Johanneshov
1460.Karin Söderbäck
Älta
1461.Malin
Älta
1462.Charlotta Branér
Älta
1463.Annika Näsman
Älta
1464.Satu Allen
Johanneshov
1465.Louise Björnson
Älta
1466.Anna Pontén
Älta
1467.Therese Pettersson
Älta
1468.Krister Wågskär
Trollbäcken
1469.Patrik Eveland
Älta
1470.Lotta Norström
Enskededalen
1471.Malin Frohm
Trollbäcken
1472.Emma Nilsson
Älta
1473.Monica Larsson
Älta
1474.Nina
älta
1475.monika hansen, mamma
älta
1476.Fru kerstin Ericsson
Skärholmen
1477.Teresa Allzén
Älta
1478.Helen Westöö
Nacka
1479.Åsa Olsson
Älta
1480.Anders Norberg
Huddinge
1481.Malin Lundberg
Älta
1482.Mattias Johansson
Älta
1483.Berit Berglund
Älta
1484.Marie Sundström
Älta
1485.Michael Lundberg
Älta
1486.Kalle Lundberg
Älta
1487.Veronica Karlberg
Älta
1488.Ulf Berglund
Älta
1489.Noah Westöö Waller
Nacka
1490.Jennie Segerqvist
Ältas
1491.niklas virving
älta
1492.Nathalie Peira
Stockholm
1493.Byggn.arb.H-P Nysted
Älta
1494.Britt Sjöberg Östling
Söderbärke
1495.Mikael Pettersson
Älta
1496.Birgitta Cagnell
Stockholm
1497.Daniel Nordström
ÄLTA
1498.louise nysted
älta
1499.Fredrik Svanström
Stockholm
1500.Ulrika Bergquist
Älta
1501.Maud Vinnå
Älta
1502.Ann Lennberg
Älta
1503.Niclas Schönning
Älta
1504.Gunilla Forssius
Nice
1505.Sarah Cagnell
Älta
1506.Jimmy lind
Älta
1507.Johanna Strindlund
Älta
1508.Daniel Lund
Uppsala
1509.Mats Gremlin
Älta, Stockholm
1510.Jonas Lindquist
Älta
1511.Andreas Boberg
Älta
1512.Kerstin Skaar
Älta
1513.Jannica Alm
Älta
1514.Amanda Skaar
Älta
1515.Elin Skaar
Älta
1516.Therese Kjellström
Älta
1517.Josipa Pravdic
Älta
1518.Berry Billinger
Värmlands nysäter
1519.Hagge Rilegård
Älta
1520.marcus larsson
hägersten
1521.Sandra Söderlind
ÄLta
1522.Emma Rilegård
Älta
1523.Sirpa Nilsson
Älta
1524.Fredrik Nilsson
Älta
1525.Eva Näsholm
Stockholm
1526.Kim Broomé
Älta
1527.Josefin Deckel
Tyresö
1528.Anna-Greta Appelgren
Älta
1529.Anders Grandelius
Tyresö
1530.Helen Grandelius
Tyresö
1531.Anna-Carin Hasselquist
ÄLTA
1532.Katarina Holmlund
Älta
1533.Per Ekstedt
Älta
1534.Rasmus Ekstedt
Älta
1535.Rebecca Ekstedt
älta
1536.Gunnar Larsson
Tyresö
1537.Carina Lidbeck
Älta
1538.Kerstin Larsson
Tyresö
1539.Robert Svensson
Stockholm
1540.Ingeborg Svensson
Dalsland
1541.Massimo Salvini
Älta
1542.Monia Metslov
Älta
1543.Ethel
Metslov
1544.Annika Matz
Älta
1545.Eva Llorente de Diego
Älta
1546.Patrik af Forselles
Älta
1547.Cesar af Forselles
Älta
1548.Daniel af Forselles
Älta
1549.Willy Alm
Sköndal
1550.Monica Alm
Sköndal
1551.Göran Vogel
Skarpnäck
1552.Jessica Carlsson
Älta
1553.Mats Palmgren
Älta
1554.Lennart Skoglund
Älta
1555.Ulf Törnqvist
Älta
1556.Mats Aronsson
Älta
1557.Stig näckros
stockholm
1558.Monica Lännbjer
Älta
1559.Ann-Sofie Sjö
Älta
1560.Per Karlsten
Skarpnäck
1561.Henrik Blomster
Älta
1562.Bosse Ståldal
Nacka
1563.Jimmy Hjerpe
Älta
1564.Cecilia Wallin arkitekt
Älta
1565.Magnus Waller
Skuru
1566.Helena Eklund
Älta
1567.Karin Ekmark
älta
1568.Birgitta Crevatin
Hässelby strand
1569.Martin Wadman
Älta
1570.Lisbeth Lindholm Debourg
Älta
1571.Linda Johansson
Älta
1572.leslie swensson
älta
1573.Ingenjör Robert Thunell
Älta
1574.Moa Hedell
Älta
1575.Inger Wedin
Älta
1576.Elisabeth Eriksson Projektsäljare
Älta
1577.Victoria Arnesson
Älta
1578.Mikael Eriksson
Älta
1579.Nicklas Arnesson
Älta
1580.Linda
Älta
1581.Mattias Sydebrant
Älta
1582.Ludvig Sundström
Älta
1583.dan Isaksson
Älta
1584.Ola Fuchs
Älta
1585.Sofia Lindström
Nacka
1586.Katarina Westman
Älta
1587.Emma Karlsson
Älta
1588.charlotte boberg
älta
1589.Evelina Lindqvist
Älta
1590.Heidi Guldager
Värmdö
1591.Tobias Sundström
Älta
1592.Nicklas Arnesson
älta
1593.Anders Jansson
Älta
1594.Meith Palmqvist Jansson
Älta
1595.Marita Peltomäki
Älta
1596.Pontus Thunblad Lärare
Älta
1597.Markku Koskinen
Älta
1598.Bert.Rosander
Älta
1599.Maria Åslev
Enskede
1600.Berith Hornborg
Hälleforsnäs
1601.Christian Hornborg
Hälleforsnäs
1602.Fredrik Hammargren
Älta
1603.cecilia Palmgren
Älta
1604.Viktor Sundström
Älta
1605.Annika Matz
Älta
1606.Pia Vaudan
ÄLTA
1607.Amanda Matz
Älta
1608.Marie-Louise Glavén
Älta
1609.denny
älta
1610.Christina Edholm
Älta
1611.Jahn-Erich Karrenbauer Management- & Bolagskonsult
Stockholm
1612.josefin lindberg
älta
1613.jörgen schaubach
älta
1614.Jeanett Hagman
Hägersten
1615.Roger Hagman
Skärholmen
1616.beryl schaubach
älta
1617.Catarina Norlén
Älta
1618.Ing-marie Öberg
Båstad
1619.Jan Bergström
Båstad
1620.Johnny Hagman
Enskede
1621.Jonas Åslev
Hägersten
1622.Lars Hagman
Huddinge
1623.Per-Olof Nordén
Älta
1624.Stina Fernholm
Växjö
1625.Karolin Olsson
Älta
1626.Anders Olsson
Älta
1627.Anna Ribbing
Älta
1628.Stig Karlsson
Klintehamn
1629.Gunilla Danielsson
Älta
1630.S.Nordstrand
Älta
1631.Michael Bergenlöv
Saltsjö-Boo
1632.KNordstrand
Älta
1633.krystyna piotrowska
Älta
1634.Britt Nyström
Älta
1635.Anton Ullvin
älta
1636.J.Glynn
Älta
1637.Lotta Grybowska
Älta
1638.Jenny Waller
Älta
1639.evelina
älta
1640.Lukas Waller
Älta
1641.Ann-Sofie Friman
Älta
1642.Emily Waller
Älta
1643.Chrisdoffer Håkansson
Älta
1644.Carin Blum
Älta
1645.Chefssekreterare Maria Hoorn
Göteborg
1646.Eva Lundgren
Älta
1647.Veronika Nogander
Haninge
1648.Micke Nogander
Haninge
1649.Elise Nogander
Haninge
1650.Edvin Nogander
Haninge
1651.Lars Johansson
Älta
1652.Antonio Labbate
Älta
1653.Adriano Labbate
Älta
1654.Kent Palmqvist
Älta
1655.Lennart Lindstedt
Älta
1656.Sten Leckström
Älta
1657.Monica Blom
Älta
1658.Gunnel Lindstedt
Älta
1659.Sonja Renberg
Älta
1660.Sven Renberg
Älta
1661.Aina Larsson
Älta
1662.lennart forsell
älta
1663.Bo Larsson
Älta
1664.Anton Forsell
älta
1665.Agnes Forsell
älta
1666.Annika Forsell
älta
1667.Maral
haninge
1668.Anette Kronberg
Älta
1669.Bo Österman
Älta
1670.Andreas Delin
Älta
1671.Bror ÖSTERMAN
Älta
1672.Mats Österman
Älta
1673.Johan Söderberg
Älta
1674.Svetlana Fedortsova
Älta
1675.Anna Hallum
Stockholm
1676.Gunnel Leckström
Älta
1677.Ira Cokoris
Sollentuna
1678.Lena Smårs
Sköndal
1679.Igor
Älta
1680.Kenny Svange
Älta
1681.Joel ekstedt
Älta
1682.Christoffer Svange
Älta
1683.Sussanne Svange
Älta
1684.Emma Ekstedt
Älta
1685.Camilla Svange
Älta
1686.Anneli Bergström
Älta
1687.Tobias Hjerth
Älta
1688.Ebba Mahler Hjerth
Älta
1689.Mikael jansson
älta
1690.Ulrike Mahler
Älta
1691.Forogh Farzanehfar
Älta
1692.Guy Forssius
Nice
1693.Emma Kronberg
Älta
1694.Martin Schyberg
Linköping
1695.Hanna Holmlund
Skarpnäck
1696.Beata Almqvist
skarpnäck
1697.Robert Beiron
Älta
1698.Yvonne Olin
Upplands Väsby
1699.Kent Olin
Upplands Väsby
1700.Mats Attaque
Älta
1701.Hans Brandberg
Skarpnäck
1702.kjell annestrand
älta
1703.Mattias Tundal
älta
1704.Kristina Thunell
Älta
1705.Mats Paxby
Älta
1706.Viktoria Annelin
Umeå
1707.Ms Lisa Bak
Älta
1708.Andreas Thunell
Älta
1709.Sofia Strindholm
Älta
1710.Aston Strindholm
Älta
1711.Johan Nilsson
Älta
1712.Enzo Strindholm
Älta
1713.Maja Ojala
Tyresö
1714.Birgitta Kardell
Uppsala
1715.Kajsa Nilsson
Älta
1716.Ralf Kardell
Uppsala
1717.Anders Boström
ÅLAND
1718.Emma kardell
Åland
1719.Huga Boström
Åland
1720.Ruthine Strindholm
Stuvsta
1721.Daniel Fristedt
Tumba
1722.Susanna Olin
Skarpnäck
1723.Irene Hagelin
Älta
1724.Åsa Forssberg
Gävle
1725.Roger Glavén
Älta
1726.Daniel Jensen
Stockholm
1727.Johan Rogberg
Älta
1728.Karin Tallroth
Gustavsberg
1729.Kent Pettersson
Älta
1730.Sophia Drambo
Älta
1731.Mahmoud ALI
Skarpnäck
1732.Ban Fawzi
Skarpnäck
1733.Anna Gardbring
Älta
1734.EvaMaria Holm
Skarpnäck
1735.Markus Gardbring
Älta
1736.Britt-Marie Skoglund
Älta
1737.Judith Katzeff
Skarpnäck
1738.Boris Mikhelkis
Älta
1739.Åse Eksell
Älta
1740.Felix Lindholm
Älta
1741.Hans Hägg
Skärholmen
1742.Peyman Mohammadi
Älta
1743.Jan Ivarson
Nacka
1744.Magnus Persson
Sköndal
1745.Anna Persson
Sköndal
1746.Marie Eklöf
Nacka
1747.Anders Strandberg
Sthlm
1748.Krister Back
Älta
1749.Ed Dufvenberg
Nordmaling, Backe & Älta
1750.Gerda Adelgren
Johanneshov
1751.Emma Gustafsson
Älta
1752.Therese Jälsbo
Älta
1753.Erik Horne
skarpnäck
1754.Anders Granath
ÄLTA
1755.Jonas Claeson
Älta
1756.Lena Aspengren
Älta
1757.Anita Eriksson
Älta
1758.Niklas Sagrén (Mr)
Huddinge
1759.Staffan Möller
Sköndal
1760.Maria Bristam
Trosa
1761.Maria Glaven
Älta
1762.Sofia Tegebäck
Älta
1763.Joel Hesselgren
Johanneshov
1764.Allan Forsberg
Saltsjö-Boo
1765.Hanna Wrangö
Hammarbyhöjden
1766.Helen Sundman
Umeå
1767.christel von witting
älta
1768.Lisa
Gustavsberg
1769.Peter Lönn
Skarpnäck
1770.Maria Glavén
Piteå
1771.Marianne Dahl
Älta
1772.Lars-Åke Dahl
Älta
1773.Andreas Österberg
Tyresö
1774.Marja Knuutinen
Skarpnäck
1775.Tommy Öberg
Älta
1776.Emma Österberg
Älta
1777.Ulrica Öberg
Älta
1778.Hanna Österberg
Älta
1779.Lennart Danielsson
Linköping
1780.Monica Björnson
Huddinge
1781.Pirjo Dordlofva
Tyresö
1782.Birgitta Danielsson
Linköping
1783.Felix Berggren
Skogås
1784.Vilhelm Böhme
Drottningholm
1785.Viveca Ring
Älta
1786.Christina Sjölinder
Älta
1787.Sara Kjellberg
Hägersten
1788.Ann-Marie Bergsten
Stockholm
1789.Lars Wessling
Älta
1790.Börje Mohlin
Älta
1791.Susanne Wessling
Älta
1792.Linda Palmgren
Älta
1793.Ronnie Edin
Älta
1794.Ronnie Edin
Älta
1795.Jonas Åman
Älat
1796.Jonas Åman
älta
1797.Istvan Noszka
Skarpnäck
1798.Pirjo Gustavsson
Skarpnäck
1799.Björn Lysell
Vallentuna
1800.Bengt Dordlofva
Tyresö
1801.Åsa Lybeck
Solna
1802.Carina Jansson
Töreboda
1803.Nina Valerie
Älta
1804.Marzena Sajda
Älta
1805.Charlotte Gustavsson
Älta
1806.Bernt Gustvsson
Skarpnäck
1807.Davor Kajfes
Älta
1808.Anne Broberg
Älta
1809.Jelena Vrbanic-Kajfes
Älta
1810.Tore Thulin
Älta
1811.Anna Hall
Älta
1812.Emi Kallin
Älta
1813.Liz Nordström
Vendelsö
1814.Hans Viken
Älta
1815.Hans-Åke Torsell
Skarpnäck
1816.Patrick Steger
Älta
1817.Linnea
Älta
1818.Katrin Nordén
Älta/Lidingö
1819.petra selin
älta
1820.Michael Nestevik
Ältav.ÄLTA
1821.Monica Bältnis
Skarpnäck
1822.Ingrid Amrén
Skarpnäck
1823.Åke Amrén
Skarpnäck
1824.Neil Wilson
Chelmsford
1825.Leif Nilsson
Sköndal
1826.Sharon Davies
Chelmsford
1827.Ragnar Veer
Skarpnäck
1828.Anders Hellman
Älta
1829.Anne Wilson
Chelmsford
1830.Stuart Wilson
Chelmsford
1831.Uno Åkerberg
Älta
1832.Elin Wallén
Älta
1833.Monica Thulin
Älta
1834.Regina Åkerberg
Älta
1835.Linda Ekström
Älta
1836.Rickard Ekström
Älta
1837.Jack Ekström
Älta
1838.Ann Hyvèn
Saltsjö-Boo
1839.Margo Åkerberg
Saltsjö-Boo
1840.Cecilia Ferm THorgersen
FARSTA
1841.Tony Åkerberg
Värmdö
1842.Anne charlotte Lindencrona
Borghom
1843.Carita Abrahamsson-Sjöholm
Älta
1844.Yvonne Gustafsson
Stockholm
1845.Susanne Carlsson
Älta
1846.Robert
Valerie
1847.Erik Gardbring
Älta
1848.Lily Gardbring
Älta
1849.Agneta Wahlström Ekonom
Älta
1850.Agneta Wahlström
Älta
1851.Stefan Karlsson
Älta
1852.Håkan Nyman
Älta
1853.Lena Holmqvist
Skarpnäck
1854.sofie blom
johanneshov
1855.Linny Engström
Älta
1856.Ulf Strömvall
Skarpnäck
1857.Sandra Holmqvist
Stortorp
1858.Sanna Strömvall
Blåsut
1859.Birgit Cederborg
Skarpnäck
1860.Gunilla Cederborg
Skarpnäck
1861.Daniel Strömvall
Skarpnäck
1862.Fredrik Holmqvist
Skarpnäck
1863.Jonas Gustafsson
Älta
1864.Annie Kramer
Älta
1865.Ylva Beltrami
Älta
1866.rebecka melander
älta
1867.Sofia Hession
Älta
1868.Git Fredriksson
Skarpnäck
1869.Martin Hession
Älta
1870.Albin Eriksson
älta
1871.Beryl Åkesson
Älta
1872.Ethel Nyman
Älta
1873.Tom Åkesson
Älta
1874.Joakim Grippling
Älta
1875.viktor orellana
älta
1876.juan orellana
tallkrogen
1877.christina orellana rudfjäll
tallkrogen
1878.Peter Lindström
Älta
1879.jennie wetterström
enköping
1880.Carolyn Jankowska
Haninge
1881.Carl-Johan Friman
Älta
1882.Anders Ström
Skogås
1883.Henrik Karlsson
Skarpnäck
1884.Björn Björnson
Huddinge
1885.Tiina Aalto
Stockholm
1886.Anita Maher
Älta
1887.Martina
Älta
1888.Rhode Lindström
Älta
1889.Kristina Rossmann
Älta
1890.Thomas Larsson
Älta
1891.Elin Kjölander
Älta
1892.Joel Kjölander
Älta
1893.Ingela Kjölander
Älta
1894.Irene Svedérus
Skarpnäck
1895.Ingvar Isendor
Älta
1896.Yvonne Wiklund
Älta
1897.Tommy Johansson
Älta
1898.Nadia
Malmö
1899.Mikaela Willumsen
Älta
1900.Virve Johansson
Älta
1901.Mia Johansson
Älta
1902.Patrik Sundelin, Rekryterare
ÄLTA
1903.Dennis Rispling
Skarpnäck
1904.Bror Arne Johansson
Älta
1905.Sture Nordström
Älta
1906.Barbro E. Johansson
Älta
1907.Lisa Gäll
Stockholm
1908.Gunnar Johansson
Älta
1909.Ingela Sjöberg
Stockholm
1910.Simon Johansson
Oskarshamn
1911.Sandra Shelton
Älta
1912.Jörgen Eklund
Älta
1913.Jens Skoog
Östersund
1914.Erik Wennberg
Älta
1915.Kristina Lind
Älta
1916.Yazmila Bracamonte
Älta
1917.Åke Lindström
Hummelsta
1918.Anne-Marie Edin
ÄLTA
1919.Mikael Radvall
Skarpnäck
1920.Tomas Westerlind
Älta
1921.Anna
Älta
1922.Carina Eriksson Hild
Skarpnäck
1923.Patrik Hild
Skarpnäck
1924.Gun Antonsson
Gustavsberg
1925.Madeleine Sandbergh
Älta
1926.Maria Timmas
Älta
1927.Anna Snilsberg
Oslo
1928.Monica Geiler
Skarpnäck
1929.Vicky Boukas
Älta
1930.Stefan Eriksson
Vendelsö
1931.Ingela Hagman
Solna
1932.yalda sherzai
skarpnäck
1933.Marcelo Abreu
Kista
1934.Maria Feldt
Skarpnäck
1935.Janice Carle´n
Bandhagen
1936.Mimi Opalinski
Älta
1937.Anders Blom
Bandhagen
1938.Camilla Sjöndin
Göteborg
1939.Anna Lidström
Älta
1940.Johanna Kallstenius, Företagare
Älta
1941.inger Bettner
Malmö (fd Sthlm)
1942.Fru Teta Krogius
Enebyberg
1943.Henrik Lilliér (Regisör)
Skarpnäck
1944.Chatrine Drosback
Stockholm
1945.Camilla Almgren
Stockholm
1946.Eva Palmaeus
Älta
1947.Göran Viding
Älta
1948.Janne Ruthberg
Skarpnäck
1949.Ellen Wickberg Månsson
Älta
1950.Siv Nordström
Älta
1951.Tua Westerlind
Älta
1952.Linda Jernberg
Hammarby Sjöstad
1953.Monica Eklöf
Älta
1954.Andrej Chanin
Älta
1955.martin johnsson
spånga
1956.Lena Olsson
Skarpnäck
1957.Elisabeth Hemgren
Älta
1958.Ragnar Ekman
Nacka
1959.Louis Jernberg
Älta
1960.Märtha Nordström
Nacka
1961.Åsa Trinkl
Älta
1962.Sixten Smårs
Sköndal
1963.Iris Le Merur
Älta
1964.Andreas Glennfal
Tyresö
1965.Wanje Jäger
Tyrscesö
1966.Lina Cifuentes
Älta
1967.Carola Rickenberg
Haninge
1968.Luis Cifuentes
Älta
1969.Carola Rickenberg
Vendelsö
1970.Marie Voltaire Wallen
Älta
1971.Peter Blom
Sickla
1972.karlsson evabritt
<Vendelsö
1973.Gullvi Jurold
Nacka
1974.Mikael Ohlson
L-ö
1975.Katarina Zell
Älta
1976.Johan Zell
Älta
1977.Lise Mörkholm IT projekledare
Sköndal
1978.Jur.kand. H W Tullberg
Årsta
1979.Gittan Oscarsson
ÄLTA
1980.Alf Lindblad
Skarpnäck
1981.Peter Lax
Älta
1982.Lisa-Marie Chandler
Haninge
1983.Åsa Berggren
Älta
1984.Astrid Inga
Hägersten
1985.Joachim Borg
Hässelby
1986.Lina Brinkman
Älta
1987.Joachim Borg
Hässelby
1988.Threse Borg
Hässelby
1989.Viola Allard
Älta
1990.Lisa Larsson
Tyresö
1991.Kent Allard
Älta
1992.Kent Jansson
Tyresö
1993.Felicia Jansson
Tyresö
1994.Filippa Boström
Älta
1995.Susann Henneberg
Hägersten
1996.Göran Sander
Älta
1997.Åsa Gunnahr
Älta
1998.Lise Eriksson, grundskollärare
Skarpnäck
1999.Jakob Meyerson
Älta
2000.Niclas Lindholm
Älta
2001.Catarina Lindholm
Älta
2002.monica morales
älta
2003.Angela Ernstråle
Älta
2004.Michael Sundin
Älta
2005.Ragnhild Gustafsson
Älta
2006.Holger Gustafsson
Jarlaberg
2007.Vincent Valdman
Älta
2008.Joakim Lundberg
Älta
2009.Åsa Fredriksson
Älta
2010.Jonna Erlandsson
Älta
2011.Hans Åkerlund
Älta
2012.Stig-Erik Palm
Älta
2013.Ingela Sjögren
Älta
2014.Margareta Sjögren
Älta
2015.Silvia Meiertal, pensionär
Älta
2016.Annika Palm
Gagnef
2017.Alicia Roundface
Älta
2018.Ingela Sheer
Älta/Los Angeles
2019.Anette Larsson
Älta
2020.Lena Hallström
Älta
2021.Zarah Evling
Haninge
2022.Mattias Lindskog
Älta
2023.Bjarne Helsefyr (konstnär)
Skarpnäck
2024.Pär Wahlander
Älta
2025.Marie Glanell
Älta
2026.Kaj Hallström
Älta
2027.Max Hallström
Älta
2028.Carina Nilsson
Älta
2029.Ulf Glanell
Älta
2030.Andreas Brandt
Stockholm
2031.Peter Lundgren
Lidingö
2032.Gabriella Nilsson
Älta
2033.Sofia Wahlander
Älta
2034.Sofie Liljeros
Älta
2035.Tim Hallström
Älta
2036.Manuela
Stockholm
2037.Agneta Hallum
Nacka
2038.Calle
Tyresö
2039.Katarina Marklund
Tyresö
2040.Ebba Marklund
Älta
2041.Malin Eriksosn
Älta
2042.Mari Janhammar
Haninge
2043.Törnbrand
Västerhaninge
2044.Malin Rickman
Hägersten
2045.Stefan Bergsten
Älta
2046.Maria Fagerström
Älta
2047.Jonas Fagerström
Älta
2048.Felix Fagerström
Älta
2049.Ludvig Lundgren Mehlis
Lidingö
2050.Elin Fagerström
Älta
2051.Anna Diop
Bagarmossen
2052.Linnea Lundgren Mehlis
Lidingö
2053.Erica Liljeros
Älta
2054.Simon Rosenberg
Älta
2055.Alexandra Nilsson
Stockholm
2056.Micaela Johansson
Kalmar
2057.Helena Andersson
Tyresö
2058.Bella Nilsson
Älta
2059.Markus Hansell
Älta
2060.Morgan Magnusson
Älta
2061.Inger Wigert
Älta
2062.Pelle Wigert
Älta
2063.Anders Blom
Johanneshov
2064.Jeanette
Älta
2065.Ralph Ghose
Älta
2066.Pia Ullskog
Tyresö
2067.Toni
Älta
2068.Jesper Lott
Älta
2069.Gustaf B.U.
Tyresö
2070.Linnéa B.U.
Tyresö
2071.Karolina Näsholm
Huddinge
2072.Benjamin Özmen
Älta
2073.Anna Alfredson
Älta
2074.Jonas Alfredson
Älta
2075.Isabelle Bark
Älta
2076.Eva Melin
Älta
2077.Tyra Alm
Älta
2078.Wilma Alm
Älta
2079.Mile Tasev
Älta
2080.Micke Hedvall
Älta
2081.Charlotte Sotto Maior
Älta
2082.Lisa Landström
Älsa
2083.Philip Forslund
Älta
2084.Robin andersson
älta
2085.ann-mari rantala
älta
2086.Charlotte Wihk
Älta
2087.Anders Wihk
Älta
2088.goa engström
älta
2089.Leif Brändefors
138 33 Älta
2090.Linuz Ingelmo
Vårby
2091.Ulrica W
Älta
2092.David W
Älta
2093.Lotta Westerberg
Tyresö
2094.Gun-Marie Åkerlund
Älta
2095.Hatem Hachana
Älta
2096.Monica Östlund
Älta
2097.Claudia Pawlak
Älta
2098.Claudia Pawlak
Älta
2099.Susanne Jansson
Älta
2100.Christian Lindenskoug
Älta
2101.Bo Lindenskoug
Värmdö
2102.Håkan Persson
Älta
2103.Anette Wingdahl Molander
Älta
2104.Håkan Nybäck
Älta
2105.Mats Efraimsson
Älta
2106.Håkan Larsson
Stockholm
2107.Hans Thelin
Älta
2108.Isak Efraimsson
Älta
2109.Jorun Efraimsson
Älta
2110.Bengt Axelsson
Älta
2111.Karin Löfqvist
Nacka/Sickla
2112.Annica Granath
Stockholm
2113.Stefan Canova
Älta
2114.Emrika Larsson
Stockholm
2115.Mia Friberg
Älta
2116.Paula Philippot
Älta
2117.carola Berntzon
Tyresö
2118.Carola Angeria
Saltsjö-Boo
2119.Annette
Älta
2120.Rolle
Älta
2121.Jan Skoglund
Skarpnäck
2122.Mikael Jenkler
Älta
2123.Madeleine Zander
Segeltorp
2124.Åke Zander
Segeltorp
2125.Ulla Bivehed
Stockholm
2126.Mattias Rydberg
Älta
2127.Totte Elwcrona
Stockholm
2128.Elin Rydberg
Stockholm
2129.Cecilia Norbäck
Älta
2130.Peter Gustavsson
Stockholm
2131.Kjell Rydberg
Tullinge
2132.Lena Rydberg
Tullinge
2133.Hans Ring
Sköndal
2134.Lars Bergström
Älta
2135.Daniel WetterhallTennisinstruktör
Älta
2136.Anna Wiklund (Statistiker)
Älta
2137.Håkan Svensson
Uppsala
2138.berit Träff
Älta
2139.Kerstin Bergenfjord
Älta
2140.Martin Ljungkvist
Älta
2141.Niclas Wiklund
Älta
2142.Anna Kruuse
ÄLTA
2143.Hannah Hedlund
Stockholm
2144.Johnny Andersson
Huddinge
2145.Monica Sander
Älta
2146.Elisabet Brändefors
Älta
2147.Jan Andersson
Hammarby Sjöstad
2148.Karin Wittenberg
Sköndal
2149.Sara Ångström
Stockholm
2150.Mikael Lindström, professor
Lidingö
2151.Anna Amcoff
Nacka
2152.Camilla Engberg
Älta
2153.Anna Fridh
Johanneshov
2154.Linus Svensson
Hässelby
2155.Annette Lindell
Hässelby
2156.Felix Lindell
Hässelby
2157.Cecilia Söderberg
Spånga
2158.Gisela Söderberg
Vendelsö
2159.Anneli Nyman
Älta
2160.Helene Åström
Älta
2161.Ove Johansson
Tyresö
2162.Annika Sundberg
Älta
2163.Camilla Johansson
Sköndal
2164.Staffan Mannehed
Enskede
2165.Tommy Friberg
Skärholmen
2166.Ann Lepp
Lännersta
2167.Eva Bergemalm
Sundbyberg
2168.Ylva Hedbäck Gavhed
Enskede
2169.Therese Westöö
Nacka
2170.Sune Fagerström
Älta
2171.Fredrik Bothén
Nacka
2172.Ove Blommé
Hägersten
2173.Ingrid Strage
Enskede
2174.Marie Johansson
Tyresö
2175.Lina Kristensveen
Älvsjö
2176.Camilla Karlsson
Sundbyberg
2177.Daniel
wallmark
2178.Sigurd Zetterqvist
älta
2179.Iris Johansson
Tyresö
2180.Eva Krusberg
Tyresö
2181.Jan Larsson
Älta
2182.Gert Svahn
Ältta
2183.Erik Sander
Älta
2184.Gun-Britt Svahn
älta
2185.Britt-Inger Wallberg
Älta
2186.Torbjörn Träff
Älta
2187.Anders Bengtsson
Göteborg
2188.Evelyn Jemal
Älta
2189.Louise Fagerström
Stockholm
2190.Kais Jemal
Älta
2191.Inger Ericsson
Älta
2192.Gun Ericsson
Stockholm
2193.Åsa Nordeman
Älta
2194.Jeanette Höök
Skarpnäck
2195.Dinesh Nayar
Årsta, Älta
2196.Annika Tönnerfors
Hägersten
2197.Erja Leminen
Älta
2198.Nicklas Tönnerfors
Hägersten
2199.Robin Fredriksson
Farsta
2200.Nina Christensen
Älta
2201.Cecilia Tsupukka
Kopparberg
2202.Ewa Asplund ordf.listuddens koloniträdgårdsförening
Bagarmossen
2203.Sandra Forsslöw
Älta
2204.Jacob Friberg
Älta
2205.julia friberg
älta
2206.daniel
skarpnäck
2207.Ella Ring
Ålta
2208.Joakim
Nynäs
2209.Jesper Larson
Älta
2210.Sara Winegård
Älta
2211.Stefan Benn
Skarpnäck
2212.Christina Benn
Skarpnäck
2213.Josephine Friberg
Älta
2214.Jeppe
Älta
2215.Annika Blomberg
Älta
2216.Robert Kraft
saltsjö-boo
2217.Christel Gullstrand
Stockholm
2218.Pernilla Sternvad
saltsjö-boo
2219.Nicklas Kulezca
saltsjö-boo
2220.sebastian askman
älta
2221.Mattias Zander
älta
2222.Ulf Johansson
Älta
2223.Gustav Zander
Älta
2224.Saea Turesson
Älta
2225.Mille Turesson
Älta
2226.Mio Turesson
Älta
2227.Tomas
Turesson
2228.Pontus Karlsson
Nacka
2229.mikael joelsson VVS-ingengör
älta nacka
2230.Anders Järbäck
Hammarby Sjöstad
2231.Johan Bernholm
Stockholm
2232.Mathias Eldh
Älta
2233.Marianne Joelsson
Älta
2234.Mathilda
Älta
2235.Mirja Tolonen
Saltsjö-Boo
2236.Lena Mikhelkis
Älta
2237.Pierre LE MEUR
Älta
2238.Mattias Nubäck
Älta
2239.Rantala Katriina
Älta
2240.Dorota Karlsson
Älta
2241.Marcus Åkerlund
Stockholm
2242.Inga Järbäck
Norra Sköndal
2243.Gunnar Thorsell
Älta
2244.Eva Lundin
Stockholm
2245.Rebecca
Västerhaninge
2246.Hanna Byhlmann, fastighetsmäklare
Haninge
2247.Åsa Hinders Wess
Muskö
2248.Linda Svensson
Uppsala
2249.Mikaela Joelsson
Älta
2250.Isabella Röstlund
Älta
2251.Fredrik Westberg
Nacka
2252.Alva Granhage
älta
2253.moa granhage
älta
2254.Christoffer Ståhl
älta
2255.johanna Granhage
älta
2256.Peter Svahlstedt
Älta
2257.Annelie Larsson
Nacka
2258.Per Wiklander
Nacka
2259.Margot Käck
Älta
2260.Ingrid Tarkpea
Älta
2261.Toomas Tarkpea
Älta
2262.Anita Carlsson
Tyresö
2263.Ulf ceder
gävle
2264.Annika Tundal
Älta
2265.Katarina Nybäck
Älta
2266.Kefir Abulla webredaktör
Kalmar
2267.Lennart Spetz
Sköndal
2268.Jeanette Alberts
Skarpnäck
2269.Jessica Holmqvist
Skarpnäck
2270.Johan Rinman
Piteå
2271.Björn Nyholm
Skarpnäck
2272.Karin Nyholm
Skarpnäck
2273.Marcus Gråby
ÄLTA
2274.Svea Askeholm
Älvsjö
2275.Lars-Eric Mellberg
Sköndal
2276.Berit Mellberg
Sköndal
2277.Åke Holm
Listudden
2278.Stefan Sundström
Älta
2279.Angela Lund
Älta
2280.Bengt Molander
Älta
2281.Jocke Bergström
Älta
2282.fredrik träff
ÄLTA
2283.Suzanne Jenner
Stockholm
2284.sofia hjertonsson
stockholm
2285.Roger Mellqvist
Älta
2286.Sylvia Mellqvist
Älta
2287.Gunnel Thydell, lärare
Älta
2288.Marlene Mellqvist
Älta
2289.Leif Andreasson socionom
Bagarmossen
2290.marcus larsson
hägersten
2291.camilla rask
älta
2292.joakim rask
älta
2293.jörgen hobro
älta
2294.Brandi Garner
Phoenix
2295.Anton ter Vehn
Älta
2296.Lena
Listudden
2297.Kerstin
Listudden
2298.Jimmy Lundborg
Haninge